2018 m. lapkričio 5 – 9 d. mokytojos Jolanta Baronienė, Jolita Šulskienė ir Dalia Puodžiukienė dalyvavome STEAM krypties kompetencijų mokytojų mokymuose, kuriuose plačiau susipažinome su STEAM, sužinojome, kaip įdarbinti kūrybą dėstant STEAM dalykus. Skaitmeninių priemonių pagalba matavome garso, pH lygį, temperatūros pokyčius, kėlėme hipotezes ir atlikome tyrimus, stiprinome tiriamosios veiklos kompetenciją, susipažinome su naujovėmis šioje srityje. Lektoriai pristatė įvairias inovacijas robotukus, išmaniąsias bitutes, žaidimus, lavinančius programavimo įgūdžius, papildytos realybės programėles, SMART interaktyvios lentos ir naujos programinės įrangos privalumus. Seminare praktiškai išbandėme naujas mokymo(si) priemones, kūrėme interaktyvias užduotis, testus, konstravome robotus ir juos programavome. Gavome daug naudingos informacijos, kaip mokyklose optimaliai panaudoti Office 365 programinę įrangą, kaip apsaugoti savo duomenis, esančius virtualioje erdvėje.  Labiausiai kūrybą išlaisvinome modeliavimo veiklose: konstravome raketą ir lėktuvą, kurie skrenda bei laivą, kuris plaukia. Džiugu, kad turėjome galimybę pasidalinti gerąja patirtimi su kolegomis iš visos respublikos, užmezgėme bendradarbiavimo ryšius. Kūrybiška, išmani, inovatyvi mokymosi savaitė buvo labai produktyvi, parsivežėme vertingos informacijos, kurią galėsime panaudoti pamokose, neformaliame ugdyme, klasės auklėtojo veikloje bei pasidalinti su kolegomis.

Baronienė, J. Šulskienė, D. Puodžiukienė

steam (1)