2018 m. lapkričio 24-25 d. Krašuonos progimnazijos savivaldos nariai - Sintė Klaudija Tenzegolskytė, Elinga Trumpaitė, Austėja Jučiūtė, Darius Zagrebaitis, Dominykas Žvirblis, Bazilė Juknelė ir Justina Bazytė - vyko į „Rudens Mokinių Savivaldų Mokymus 2018”, kuriuos organizavo Lietuvos Moksleivių Sąjunga (LMS) bei Utenos Informavimo Centras (UMSIC). Renginys vyko Antalieptėje, Inovatorių slėnyje „Medus”. Lektoriai dalyviams skaitė paskaitas. Pimąją paskaitą vedė Inovatorių slėnio „Medus” vadovė Greta Ašmantaitė. Ji kalbėjo apie socialinį verslą - „Inovatorių slėnį”. Lektorė Snieguolė Matulienė kalbėjo apie moksleivių teises ir pareigas. Po pietų pertraukos dalyviai dirbo įvairiose darbo grupėse - pirmininkų darbo grupėje, atstovavimo darbo grupėje, komunikacijos darbo grupėje, rinkodaros darbo grupėje ir renginių organizavimo darbo grupėje. Visoms darbo grupėms vadovavo koordinatoriai. Kiekvienoje darbo grupėje paskaitą vedė lektoriai. Darbas grupėse suteikė žinių bei galimybę artimiau susipažinti su kitais. Visų darbo grupių dalyviai su jų koordinatoriais vykdė įvairias užduotis, kurios buvo labai linksmos. Kiekviena užduotis buvo vertinama. Koordinatoriai susumavo kiekvienos grupės taškus ir įvyko aukcionas. Kiekviena grupė galėjo nusipirkti po „žvaigždę”- slaptą renginio organizatorių. Visos grupės turėjo paruošti pasirodymą. Vienai grupei teko miuziklas, kitai sukurti filmuką ir t.t. Kai laikas baigėsi, kiekviena grupė pristatė savo pasirodymą. Vėliau vyko naktinė programa.

antaliepte (1)
antaliepte (2)
antaliepte (1)
antaliepte (2)

Kitą rytą dalyviai klausėsi paskutiniųjų dviejų paskaitų. Pirmają paskaitą vedė Marija Šaraitė. Lektorė kalbėjo apie „Baltosios pirštinės” atsakingą balsavimą rinkimuose. Antrają paskaitą vedė Paulius Čyvas. Jis papasakojo apie „Juventus” krepšinio lygą, organizacijos kūrimąsi bei vystymąsi. Po paskaitų vyko uždarymas. Dalyviai dainavo Lietuvos Moksleivių Sąjungos (LMS) himną, žaidė žaidimus. Šių mokymų dėka dalyviai ne tik pasisėmė begalę motyvacijos, bet ir užmezgė naujų pažinčių bei dar labiau sustiprino savo komandą.

Elinga Trumpaitė Krašuonos progimnazijos Mokinių Savivaldos narė, „Labas‘‘ jaunoji žurnalistė