2019 m. gegužės 17 d. būrelio „Gimtasis kraštas ir pilietis” nariai dalyvavo Laisvės kovų muziejaus projekto „Atiduok Tėvynei, ką privalai” edukacinėje išvykoje Vilniuje. Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje vyko edukacinis užsiėmimas „Vaikai tremtyje”. Jo metu mokiniai pagilino turimas žinias apie trėmimų organizavimo ir vykdymo procedūrą, tremtinių kasdienį gyvenimą. Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse susipažino su niūria ir pilka sovietine kasdienybe, su Tuskulėnų dvaro istorija, Sovietų Sąjungos represinių struktūrų veikimo metodais. Sužinojo, kad šioje teritorijoje buvo slaptai užkasami Vilniaus NKGB (MGB) vidaus kalėjime nužudyti žmonės, kurie dabar ilsisi koplyčioje-kolumbariume.

Istorijos mokytoja Dalia Dindienė

vilnius (1)