Vieną besibaigiančio rudens dieną 7c ir 8b klasės mokiniai kartu su auklėtojomis Dalia Puodžiukiene ir Jolanta Baroniene bei mokytojos padėjėja Egle Čirkova svečiavosi Lietuvos sostinėje Vilniuje. Susitikimas su Vilniumi prasidėjo Katedros aikštėje prie didingos Vilniaus Arkikatedros bazilikos ir miesto simbolio - varpinės bokšto. Dailės mokytoja Dalia papasakojo apie katedros istoriją, klasicizmo stilių, architektą L. S. Gucevičių bei Šv. Kazimiero koplyčią - vieną vertingiausių Lietuvos baroko dailės paminklų. Mokiniai turėjo galimybę pamatyti katedrą iš vidaus, aplankyti Valdovų rūmų didįjį kiemą.
Energetikos ir technikos muziejuje mokiniai dalyvavo dvejose edukacinėse veiklose. Virsmo salėje išbandė interaktyvią ekspoziciją apie žmogaus santykį su energija, sužinojo kokie esminiai energijos gamybos, kaupimo, perdavimo ir vartojimo principai. Mokiniai priėmė iššūkį, atliko įdomias, interaktyvias, energijos bei sumanumo reikalaujančias užduotis ir sužinojo apie energijos gamybą, kaip veikia generatorius, kokie yra energijos tipai ir kt. Tesla šou metu susipažino su garsaus serbų išradėjo, inžinieriaus Nikola Teslos pasiekimais ir įdomiausiais biografijos faktais. Tesla šou metu klausėmės žaibų muzikos ir patys pabandė „suvaldyti žaibus“.
Turbinų salėje interaktyvioje parodoje „Leonardo da Vinči mašinos“ gidė mokiniams pristatė kelias dešimtis didžiųjų, mažesniųjų, interaktyvių eksponatų ir žymiausių Leonardo da Vinčio kūrinių („Mona Liza“, „Paskutinė vakarienė“, „Vitruvijaus žmogus“ ir kt.) reprodukcijų. Keliaujančioje po pasaulį parodoje pamatėme Renesanso genijaus dar XV a. nubraižiusio sraigtasparnio planus, pagal jo eskizus pagamintas karo, skraidančias mašinas, hidraulinius įrenginius. Leonardas da Vinčis laikomas didžiuoju protu žmonijos istorijoje, nes vienu metu buvo: tapytojas, skulptorius, architektas, filosofas, muzikantas, poetas, tyrinėtojas, matematikas, mechanikas, fizikas, anatomas, išradėjas ir geologas. Tarp daugybės jo projektų yra povandeninis laivas, skraidančios mašinos, parašiutas, nardymo kostiumas, žmogaus raumenimis varomas tankas, įvairūs ekskavatoriai, kranai ir daugybė kitų prietaisų bei konstrukcijų. Interaktyvių eksponatų dėka kiekvienas parodos lankytojas galėjo pats susipažinti su išradimais bei mechanizmais, šimtmečiais lenkusiais savo laiką ir įkvėpusiais šiuolaikinę inžineriją. Tai puiki pažintis su garsiausiu pasaulio dailininku ir jo šedevrais.
Interaktyvios ir integruotos fizikos, informatikos, matematikos, dailės ir istorijos pamokos netradicinėje aplinkoje praplėtė mokinių akiratį, praturtino inžinierinių, istorinių bei kultūrinių žinių bagažą. O nuo ETM stogo terasos atsiverianti įspūdinga sostinės panorama tiesiog kvietė į miestą pažvelgti iš naujo rakurso ir įsiamžinti nuotraukose.
Pilnos įspūdžių ir naujų patirčių dienos pabaigai užsukome į Vilniaus senamiestį, pasivaikščiojome siauromis gatvelėmis, susipažinome su architektūra bei kultūros paveldu.

Jolanta Baronienė ir Dalia Puodžiukienė

01 (1)
01 (2)
01 (3)
02
03 (1)
03 (2)
03 (3)
03 (4)
04 (1)
04 (2)
04 (3)
04 (4)
04 (5)
04 (6)
04 (7)
04 (8)
05 (1)
05 (2)
01/18 
start stop bwd fwd


„Versmės" skyrius

TŪM II

Universalus mokymo(si) dizainas

Keturios gamtos stichijos

Paieška

Pamokų laikas

pamoku laikas pradines

Mokinių atostogos