Kovo 22 dieną Aukštakalnio progimnazijoje vyko 22 – osios matematikos komandinės varžytuvės, skirtos akademiko Vytauto Statulevičiaus taurei laimėti. Mūsų mokyklos komanda, kuriai atstovavo penktokai Aušra Mikulėnaitė ir Deividas Bernotas, šeštokai – Jokūbas Šapoka ir Mykolas Valiulis, septintokai – Mingailė Trinkūnaitė ir Modestas Rinkevičius, aštuntokai Aidas Kandratavičius ir Adrija Jakštonytė, šiose varžytuvėse užėmė II vietą. Taurė šiais metais atiteko Aukštakalnio progimnazijai, o trečią vietą laimėjo Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos komanda.
Jaunieji matematikai ne tik varžėsi spręsdami uždavinius, bet ir turiningai praleido laiką, bendraudami su renginio svečiais. Vilniaus universiteto dėstytojas Linas Aidokas pristatė robotą humanoidą Ąžuolą. Taip pat Utenos STEAM centras supažindino su inžinerine veikla robotikoje. Mokiniai patys išbandė valdyti robotus. Kol mokiniai sprendė užduotis, Vilniaus universiteto duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto prof. habil. dr. Gintautas Dzemida mokytojams papasakojo apie dirbtinį intelektą, jo naudą ir grėsmes. Prasmingo ir įdomaus renginio pabaigoje mokiniai buvo apdovanoti diplomais ir dovanėlėmis.
Sveikiname prizininkus su puikiu laimėjimu.

Vanda Musteikienė