Utenos rajono mokinių piešinių konkursą – parodą „Pažinkime Europą", skirtą Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos tarybai, inicijavo ir organizavo Krašuonos progimnazijos mokytojos Dalia Dindienė bei Dalia Puodžiukienė. Šiame konkurse aktyviai dalyvavo mokiniai net iš septynių rajono ugdymo įstaigų. Vertinimo komisijai teko nelengvas uždavinys: daugiau nei iš 500 darbų išrinkti pačius meniškiausius, originaliausius, labiausiai atspindinčius konkurso temą, bei paskelbti konkurso laimėtojus ir laureatus.

konkursas
konkursas (1)
konkursas (2)
konkursas (3)
konkursas (4)

Kūrybiniai ieškojimai, originalios meninės kompozicijos, estetinis suvokimas, geografinės bei etnokultūrinės žinios apie ES šalis, ES piliečių nūdienos aktualijos atsispindėjo mokinių kūriniuose. 1-4 klasių tarpe II-ąją vietą užėmė Astijus Puodžiukas (3b), 5-8 klasių tarpe I-ąją vietą laimėjo Aistė Morkvėnaitė (5b), II-ąją Rimtautė - Emilija Rastenytė (5b), o Garbielė Tarnauskaitė, Ema Šešelgytė (6a) ir Andrius Liubertas (7a) užėmė III-ąsias vietas. Sveikiname!
Gegužės 21 d. pilnut pilnutėlėje progimnazijos dailės galerijoje buvo atidaryta konkurso „Pažinkime Europą" laureatų darbų paroda. Visus konkurso dalyvius, laureatus, jų mokytojus ir parodos svečius pasveikino progimnazijos direktorius Rolandas Gruodinskas, „Europe Direct" Utenos informacijos centro vadovė Sandra Žvirblytė. Progimnazijos mokiniai Greta, Augustė, Greta, Marius (7c) ir Mintautas (8a) pristatė literatūrinę kompoziciją „Mes – Europos dalis". Nešini senoviniais kelioniniais lagaminais atspindėjo atviros Europos idėją, sukūrė kelionės, pažinimo nuotaiką. Jaunosios smuikininkės Astos Dirmaitės (6b) muzika užliejo galerijos erdvę ir įprasmino Augustės pamąstymus, jog „...nė vienas žmogus nėra tarsi atskira sala; kiekvienas esame gabalėlis kontinento, žemės dalis. Mes – mažutės, ,,Čiurlionio karalių delnuose'' telpančios Lietuvos dalelės... Europiečiai..." Parodos kuratorė dailės mokytoja Dalia kviesdama jaunuosius dailininkus pasigrožėti vieni kitų darbais, sakė: „Jūs, kaip mozaikų meistrai, gabalėlis po gabalėlio, kantriai ir kūrybiškai dirbdami, ieškodami įsimintiniausių Europos šalių detalių, sukūrėte nuostabius darbelius, kurie draugėn sudėti atskleidžia tolimos ir artimos, pažįstamos ir dar neatrastos Europos mozaiką". Po apdovanojimų ceremonijos visi konkurso laimėtojai ir dalyviai išsiskirstė nešini diplomais, rėmėjų dovanomis, įspūdžiais ir gera nuotaika.
Dėkojame mokytojoms Jolantai Baronienei, Gritanai Tūzienei, Marytei Zabulienei ir visiems, visiems, kurie vienaip ar kitaip pagelbėjo organizuojant parodą – konkursą „Pažinkime Europą".

Dailės mokytoja metodininkė Dalia Puodžiukienė
Istorijos mokytoja metodininkė Dalia Dindienė