2012-2013 m. m. Utenos Krašuonos progimnazijos pirmų klasių mokiniai dalyvavo ankstyvosios prevencijos ir vaikų socialinių įgūdžių ugdymo programoje „ĮVEIKIAME KARTU". Ši programa skirta 7 – 9 metų vaikų pozityvių bendravimo ir problemų sprendimo įgūdžių lavinimui, socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų ugdymui, bendros emocinės vaiko savijautos gerinimui.

Užsiėmimų metu vaikai mokėsi susivokti savo jausmuose, įžvelgti sunkius jausmus sukėlusias priežastis, rasti išeitis kebliose situacijose. Buvo aptarta ką daryti, jei kažkas priekabiautų, kaip pasakyti „ne", kaip reaguoti į nesėkmę, ką daryti, jei pats pasielgtų neteisingai. Mokiniai skatinti neužsisklęsti savyje, iškilusius sunkumus spręsti, kreiptis pagalbos į suaugusiuosius.
Programą „ĮVEIKIAME KARTU" taikantys pedagogai pastebi, kad klasė labiau susitelkia, vaikai tampa draugiškesni, jautresni vieni kitiems. Jie rečiau naudoja fizinę jėgą, konfliktus dažniau sprendžia kalbėdami, aiškindamiesi, tarpininkaudami. Jie dažniau pastebi nusiminusį draugą ir pasiūlo jam savo pagalbą. Jie tampa laimingesni.

Socialinė pedagogė Violeta Vaičiūnienė