Utenos Krašuonos progimnazija trečius metus iš eilės dalyvavo „Vaikų linijos“ inicijuotoje ir visoje Lietuvoje rengiamoje akcijoje „Savaitė be patyčių 2012“.

Akcijos pradžią skelbė nuotaikingas policijos bičiulis Amsis, kuris pirmadienio rytą pasitiko mokinius, mokytojus kitus progimnazijos bendruomenės narius įteikdamas „Savaitės be patyčių“ atvirukus. Šią savaitę visų klasių mokiniai kūrė „Draugystės knygą“, joje atskleidė draugystės ir bendravimo temas, knygą iliustravo piešiniais. Pradinukai darė knygos skirtukus: piešė, rašė mintis prieš patyčias, priekabiavimą. Klasėse buvo renkamas draugiškiausias klasės mokinys, organizuotos diskusijos šia tema. Visuotiniame tėvų susirinkime mokinių tėvai (globėjai, rūpintojai) supažindinti su Olweus patyčių prevencijos programos vykdymu bei atlikto tyrimo mokykloje rezultatais. Kitomis dienomis mokinių tarybos nariai filmavo projektą „Geras žodis“, organizavo „Protmūšį“, rengė jaukų kampelį valgyklos svetainėje, dalyvavo įvairiose Utenos mokinių savivaldų informavimo centro organizuojamose veiklose prekybos centre „Aušra“. Savaitės pabaigoje laukė svarbiausi akcentai: aprangos kodas – balta spalva, „Flash mob“ progimnazijos kieme t.y. akcijos dalyviai kūrė besišypsantį veiduką. Po pamokų mokiniai prekybos centre „Aušra“ dalyvavo akcijos uždaryme, visiems buvo rodomi Utenos mokyklose filmuoti projektai „Geras žodis“ bei filmai prieš patyčias.

Akcija „Savaitė be patyčių“ netapo tik žodžiais. Džiaugiamės mokinių ir visos progimnazijos bendruomenės aktyvumu, entuziazmu ir noru prisidėti, kuriant saugesnę aplinką bei draugiškesnius santykius.

Socialinė pedagogė Violeta Vaičiūnienė